بررسی اوراق قرضه و مشاركت و عملکرد و تفاوت اين دو اوراق

مطالب دیگر:
📜پایان نامه ليزر چيست ؟📜پایان نامه تاریخ📜پاورپوینت اعتیاد به مواد مخدر و درمان آن ،📜کتاب وینگ چون📜کتاب آموزش خوشنویسی با قلم📜کار با انواع فایل ها (تصاویر، فیلم و ...) و سه روش کار باSQL Server📜مقاله تاریخی مدارس و کتابخانه هاي شوشتر در دوره قاجار📜گرجیان شوشتر در دوره صفویه(1144_1042 ق./1732_ 1634م.)📜مقاله تحقیقی سادات مرعشی شوشتر در عصر تیموریان وصفویان( 1135_778 ه. ق)📜رعناشیان دزفول در دوره صفوریان (914_949 ه.ق)📜مقاله تحقیقی حاکمان افشاری شوشتر در دوره صفویه (1135_907 ه.ق)📜مقاله تحولات سیاسی و اجتماعی شوشتر در عصر قاجاریه📜کتاب تاریخ نو غزنین📜مقاله تحقیقی برسی نقوش تزیینی معماری ایرانی اسلامی با تکیه بر دوره ایلخانی📜کتاب کارنامه تاریخ شماره 3📜پاورپوینت تجهیزات و روشهاي جوشكاري📜داروهای موثر بر دسنکاه گوارش دام بزرگ📜پایان نامه📜پرورش زنبور عسل 1📜پاورپوینت معماری حمام ها و تاریخچه آن📜چانه زني در مذاکره📜مدار کنترل نشت گاز با آلارم با AVR با پورت پرينتر📜شبکه های رو تراشه ای📜فایل لایه باز تقویم97📜حقوق شهروندي
بررسی اوراق قرضه و مشاركت و عملکرد و تفاوت اين دو اوراق|30010325|cdk
هم اکنون فایل با موضوع بررسی اوراق قرضه و مشاركت و عملکرد و تفاوت اين دو اوراق آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست:تعريف و آشنايي با عملكرد اوراق قرضه در بازاراوراق مشاركت و عملكرد اين اوراقتفاوت اين دو اوراقاوراق مشاركت در بازار ايراننقش استصناع در گردش اوراقهانقش صكوك بر اوراق مشاركت و قرضهانواع گوناگون صكوكتفاوت صكوك و اوراق قرضهتعريف و آشنايي با عملكرد اوراق قرضه در بازاراوراق قرضه در اصطلاح علم اقتصاد، از اوراق بهادار است، و آن سندی است که طبق آن صادر کننده به خریدار بدهکار می‌شود. این سند دارای سررسید است و مبلغ آن در زمان سررسید به وسیلهٔ صادرکننده پرداخت می‌شود. این اوراق دارای کوپن بهره هستند و بهرهٔ آن‌ها در فواصل زمانی معیّنی توسط بانک که نمایندگی صدور اوراق را دارد، پرداخت می‌شود. از نظر سررسید، اوراق قرضه به سه دستهٔ کوتاه مدّت، میان مدّت و بلندمدّت تقسیم می‌شوند. سررسید اوراق کوتاه مدّت بین یک تا پنج سال، سررسید اوراق میان مدّت بین پنج تا ده سال و سررسید اوراق بلند مدّت معمولاً بیش از ده سال است.اوراق مشاركت و عملكرد اين اوراقاوراق مشارکت در اصطلاح علم اقتصاد، از اوراق بهادار است که توسط دولت، شهرداری، شرکت‌های دولتی و خصوصی، برای تأمین اعتبار طرح‌های عمرانی در کشور، منتشر می‌گردد. تهیهٔ دستورالعمل اجرایی و مقررات ناظر بر انتشار اوراق مشارکت بر عهدهٔ بانک مرکزی است. طبق دستورالعمل بانک مرکزی، اوراق مشارکت اوراق بهاداری هستند که با مجوز بانک مرکزی برای تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز، طرح‌های سودآور تولیدی و خدماتی(به استثنای امور بازرگانی) در چارچوب عقد مشارکت مدنی، توسط سازمان جاری منتشر می‌شود. در هر ورقهٔ مشارکت، میزان سهم دارندهٔ آن مشخص شده‌است.تفاوت اين دو اوراق( در اوراق قرضه اين‌گونه است كه دولت به خاطر اعمال سياست‌ مالي و پولي و یا کمبود نقدینگی، از مردم قرض مي‌گيرد...)متاسفانه در ایران هنوز خیلی های فکر میکنند اوراق مشارکت همان اوراق قرضه است. در حالیکه بسبب قابلیت برگشت اصل پول در هر زمانی توسط بانک اوراق مشارکت کارکرد اوراق قرضه را ندارند. اوراق قرضه فقط در موعد سررسید باید تضمین باشند و قبل از آن در بازار معامله شوند. بدین ترتیب سود آن ثابت نخواهد بود که این امر میتواند به شبهه شرعی آن پایان دهد. اگر امکان انتشار اوراق قرضه در ایران فراهم شود انقلابی در اقتصاد ایران خواهد بود. چرا که شرکتهای دولتی بجای تحمیل هزینه های خود به دولت میتوانند از این راه تامین مالی شوند.تفاوت اوراق مشارکت و اوراق قرضه این است که در اوراق مشارکت وجوه دریافتی حتما باید در طرح‌های مشخص تولیدی، عمرانی، یا خدمات به کار گرفته شود، اما در اوراق قرضه برای وام گیرنده محدودیت خاصی ایجاد نمی‌گردد.